Lampa UV Sterilizatoare SP-II 40W
Lămpile UV emit radiații UV-C (ultraviolete) cu o lungime de undă de 253,7 nm, care are efecte bactericide (ucide bacteriile).
Produsul SP UV oferă apă curată, proaspătă și limpede într-un mod simplu, eficient și ecologic.
Apa este pompată prin unitatea UV.
În interior, apa este expusă radiațiilor UV-C cu o lungime de undă de 253,7 nm, emisă de o lampă specială.
Acest dispozitiv ucide bacteriile, virușii și alte organisme simple și le împiedică să se înmulțească.
Datorită lungimii unității, apa este expusă la o doză mai mare de radiații pentru o perioadă deosebit de lungă.
În plus, interiorul din oțel inoxidabil reflectă radiațiile UV-C și astfel crește eficiența dispozitivului cu până la 35%.
Interiorul din oțel inoxidabil este tratat electrolitic și astfel împiedică lipirea murdăriei de suprafață și menține reflectivitate maximă.
Cu produsul SP UV, apa dumneavoastră va fi dezinfectată eficient și în siguranță și veți obține apă de o calitate excelentă.
Avantajele tratamentului apei cu lămpi UV
- Se obține apă proaspătă, curată și transparentă;
- Apa este dezinfectată eficient și sigur;
- Priscina/Spa-ul dumneavoastră este protejat împotriva organismelor patogene;
- Formarea mucegaiului, bacteriilor și algelor este redusă la minimum;
- Clorul și alte substanțe chimice pot fi reduse cu pana la 80%;
- Mirosul de clor și iritarea pielii și a ochilor (ochi roșii) sunt prevenite;
- Procedura este mai ecologică în comparație cu metodele tradiționale;
Caracteristicile SP UV
- Eficiență cu până la 35% mai mare datorită reflexiei interne;
- Interior reflectorizant din oțel inoxidabil rafinat electrochimic, care minimizează acumularea de murdărie;
- Lampă UV cu o durată de viață de max. 8000 de ore;
- Ușor de instalat, întreținut și curățat;
- Pachetul conține adaptoare din plastic pentru conectarea 1 ½”.
- Datorită adaptorului, puteți conecta lampa la o țeavă PVC de 50 mm sau puteți utiliza propria tranziție cu o conexiune la filetul exterior al lămpii UV 1 ½”;
Lampa UV este recomandată pentru piscine de până la 35 m³.
Greutate: 7.7kg.
Specificatii Tehnice |
Alimentare |
230V |
Debit maxim recomandat |
9m³/h |
Dimensiune racord teava |
1 ½” |
Model |
SP-II |
Presiune maxima de lucru |
5,5BARI |
Putere lampa |
40W |
Volum piscina recomandat |
35m³ |
Întrebări recente
Nu există nici o întrebare pentru acest produs.
Opinii
Nu sunt opinii despre acest produs.